V tejto kategórii našich ski testov na sezónu 2015/16, ktoré sme pripravili v spolupráci s talianskym Sciara-Magazinom, nájdete viac ako 20 lyží na zjazdovky. Nie sú to tie najšportovejšie modely, skôr lyže, ktoré nevyžadujú od lyžiara žiadnu veľkú športovú zručnosť a človek si na nich jednoducho užije aj dlhé dni na zjazdovkách.

Allround-Carver lyže by mali byť ľahké, ľahko ovládateľné, no napriek tomu stabilné a dobre fungujúce. S nimi si človek skrátka rád zalyžuje bez extrémneho carvingu či divokých skokov v bubnoch. Cieľová skupina tejto kategórie lyží je veľmi široká, od začiatočníkov až po lyžiarov v najlepšom veku, od rekreačných lyžiarov až po športových pretekárov, ktorí chcú aspoň z času na čas odložiť svoje super slalomky.

Testovací lyžiari hodnotili v teste lyže v rôznych kategóriách, napríklad sa dozviete, či je model vhodnejší na krátke alebo dlhé oblúky, či na nich môžete jazdiť svižnejšie alebo skôr len uvoľneným tempom, a či sa zídu skôr ťažšiemu alebo ľahkému lyžiarovi.