2016/2017 Recenzia lyží Scott Black Majic. OnTheSnow testoval tieto lyže ako súčasť kategórie Allround lyží na zjazdovky.

“Keď zahraníte, máte pocit, ako by ste mali pod nohami nákladný vlak,” hovorí Susi Muecke o modeli Scott Black Majic. “Dôveryhodné a mäkké, najlepší výkon podávajú na upravenom či pevnom snehu.”
Testovacie jazdkyne udelili vyrovnané bodové hodnotenie naprieč všetkými hodnotenými kritériami, najmenej bodov však za všestrannosť. Konštrukcia Black Majic, ktorú Scott kategorizoval ako All Condition Ski, teda lyže do každých podmienok, zahŕňa sendvičové bočnice s dreveným jadrom a dvoma plátmi titanálu – jeden hore a druhý pod jadrom. Vykrojenie 3Dimension kombinuje unikátny rádius špičky a chvosta s miernym vykrojením pod nohami, to všetko aby sa zvýšila priľnavosť hrán a stabilita. Šírka ponúkaných modelov sa pohybuje od 75 do 80 mm, v závislosti od dĺžky. Napríklad pri dĺžke 157 cm je vykrojenie 118-75-108, kým pri dĺžke 177 cm je to 122-78-112. “Táto lyža je špecialista na stredne veľké oblúky,” hovorí Elena Balandina. “Hoci nemá príliš veľký rebound, je pekná a stabilná.”