2016/2017 Recenzia lyží Blizzard Quattro 80 Ti. OnTheSnow testoval tieto lyže ako súčasť kategórie Allround lyží na zjazdovky a ocenil ich ako Tip redakcie.

“Sú ako Audi Quattro, tieto stabilné a spoľahlivé lyže môžete zobrať vážne kamkoľvek,” chváli Susi Muecke. Rakúsky výrobca lyží toto prirovnanie s významnou značkou áut s pohonom 4x4 samozrejme uvítal, Blizzard totiž pri vývoji tejto novej kolekcie lyží s Audi spolupracoval. Model Blizzard Quattro 80 Ti má pod viazaním šírku 80 mm, rocker na špičke aj päte, sendvičovú konštrukciu bočníc s bambusom, ktorý tvorí jadro. To je navyše vystužené ešte vrstvou titanálu. IQ systém od Blizzardu zaručuje prirodzený flex a transformáciu energie. IQ je integrovaný systém, prichytený cez jednu skrutku.
Testovacie jazdkyne udelili modelu Blizzard Quattro 80 Ti najviac bodov za carving (atakuje prvenstvo za najväčší počet bodov v skiteste celej tejto kategórie), menej bodov za obratnosť. “Tieto rýchle lyže uprednostňujú veľké GS oblúky a strmé svahy – čo najstrmšie,” hovorí Courtney Harkinsová.