Najväčšie slovenské lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry si pre lyžiarov a ďalších návštevníkov pripravila na zimu 2017/2018 viacero zaujímavých noviniek. Okrem rozširovania zjazdoviek a vylepšenia zasnežovacej techniky určite poteší flexibilné ceny skipasov, tak ako ich poznáme z niektorých alpských stredísk. Tie najzaujímavejšie novinky prinášame v krátkom prehľade.

 

GOPASS e-shop: Lyžiar si sám vyberá, akú cenu zaplatí


Nakupovanie skipasov v klasickej pokladni už nie je in. Využite GOPASS e-shop a nakupujte skipasy výhodne z pohodlia domova. Lyžiari, ktorí svoju lyžovačku vopred plánujú si tak môžu kúpiť celodenný skipas až o 8€ lacnejšie ako v klasickej pokladni pri nákupe 3 dni vopred. Na viacdňových skipasoch je úspora ešte výrazne vyššia, až do 45€ na 6-dňovom skipase. Termín lyžovačky je možné kedykoľvek zmeniť za symbolický poplatok 1€. Výhodou online nákupu je aj to, že v stredisku už netreba čakať v rade pri pokladni a môže sa ísť rovno lyžovať.

GOPASS e-shop nájdete tu:

  

GOPASS POINT: Samoobsluha skipasov priamo v stredisku


Zabudli ste nakúpiť online alebo ešte nemáte Gopass kartu? Nevadí. Túto sezónu na vás čaká ďalšia technologická novinka. Vo všetkých nástupných miestach v stredisku nájdete nové moderné samoobslužné pokladne GOPASS Point, v ktorých si rýchlo a pohodlne kúpite taký skipas, aký práve potrebujete. Stačí zadať e-mailovú adresu a mať po ruke platobnú (bankomatovú) kartu. S registráciou aj nákupom vám ochotne pomôže milá obsluha, ktorá vám poskytne Gopass kartu pri prvom nákupe zadarmo. Navyše, skipasy zakúpené v GOPASS Point opäť vyjdú menej ako v klasickej pokladni.

Viac o GOPASS POINTOCH nájdete tu:

 

CENTRUM JASNÁ: Nová vstupná brána do Jasnej


Centrum Jasná s nákupnou zónou, pokladňami, infocentrom, Gopass Pointom, centrálnym dispečingom, zázemím pre lyžiarskych inštruktorov z lyžiarskej školy MAXILAND, samoobslužným depotom a novým luxusným štýlovým barom CRYSTAL sa stane novou vstupnou bránou do strediska. Nový bar bude disponovať 120 miestnou kapacitou a priestrannou vonkajšou terasou s prvým ohrievaným "horiacim" stolom na Slovensku. Budova zaujme nápaditým architektonickým riešením aj moderným multifunkčným využitím priestorov. V budúcej zimnej sezóne v tejto lokalite pribudne nástupné miesto novej 15-miestnej kabínkovej lanovky s výstupnou stanicou na Priehybe. Okrem iného tu nájdete aj prvé eskalátory v Tatrách pre pohodlný príchod lyžiarov z parkovísk priamo ku zjazdovkám.

Viac o investičnom projekte Centrum Jasná nájdete tu:

 

 

INFRAŠTRUKTÚRA: Komfortné parkovisko na Krupovej


Prístup do strediska z južnej strany sa zlepšil najmä vďaka asfaltovému povrchu miestnej komunikácie, ale aj novému asfaltovému povrchu 520 miestneho parkoviska. Práve to bude v novej lyžiarskej sezóne ako prvé s riadenými vstupmi a s navigačným systémom vyťaženia parkoviska napojené na vernostný program GOPASS.

Klienti strediska, ktorí používajú vernostnú kartu GOPASS budú na tomto parkovisku parkovať bezplatne. 

Viac o bezplatnom parkovaní na Krupovej nájdete tu:

 

ZJAZDOVKY A SNOWPARK


Systém technického zasnežovania sa túto zimu rozšíri v spodnej časti zjazdovky č. 35 Zadné Dereše a na južnej strane Chopku pribudnú aj nové snehové zábrany o dĺžke 300 metrov. Na severnej strane Chopku si lyžiari užijú novú zjazdovku č. 10b s označením Vrbická s dĺžkou 800 metrov, ktorá bude spĺňať ski in ski out účel k Chalets Jasná Otupné. Podstatného rozšírenia sa dočkala zjazdovka č. 5 s označením Turistická (lokalita Lúčky). Terénnou úpravou prešiel spodný úsek zjazdovky č. 12 Jelení Grúň. Komfortnejšie vylepšenia pocítia lyžiari, ktorí budú lyžovať traverzom na novom prepojení zjazdovky č. 10 Vrbická so zjazdovkou č. 13 Biela Púť. V stredisku tak bude k dispozícii viac ako 50 km zjazdoviek. V spodnej časti DC Snowparku Jasná došlo k rozšíreniu jeho dvoch platforiem a ďalšími terénnymi úpravami pribudol tretí skok.  Profi pretekárska trať Skiline sa presúva na zjazdovku č. 10.

Viac o rozšírenom zasnežovaní a setupe snowparku nájdete tu:

  

WINTER MUSIC OPENING


Príďte 2. decembra otvoriť zimnú lyžiarsku sezónu 2017/2018 v Jasnej a zabavte sa na party vo veľkom štýle! Music club Happy End sa pod taktovkou skupiny QUEENIE premení na koncert svetovej legendy QUEEN. Show must go on, We will rock you, We are the Champion, Bohemian Rhapsody a iné nesmrteľné hity zahrá kapela QUEENIE. QUEENIE - world Queen tribute band reprezentuje absolútnu špičku svojho žánru v celosvetovom meradle, koncertujú po celej Európe, dokonca hrali aj na oslave narodenín královny Alžbety II. Veľkolepú QUEENIE show budú doprevádzať tí najlepší slovenskí DJ`s. DJ EKG, EAST LUKE a PUBLIK prinesú tanečnú explóziu a sexi tanečnice vo veľkolepých kostýmoch perfektne dotvoria atmosféru fantastického Winter Music Opening!

Viac o podujatí Winter Music Opening nájdete tu:

  

POPULÁRNE EVENTY


V Jasnej si počas zimy opäť užijete aj poriadnu dávku kvalitnej eventovej nádielky. Okrem najväčšej párty sezóny v podobe Winter Music Opening vás čaká obľúbený ratrak stage, preteky na igelitoch, BMW x-Drive aréna, lyžovačka v bikinách, gastronomické zážitky aj lyžiarske preteky.

 

Prehľad jednotlivých eventov nájdete tu:

 

Ďalšie informácie o novinkách v stredisku Jasná Nízke Tatry nájdete na www.jasna.sk