Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

Kleinwalsertal: Na Ifene vyrastajú dve nové lanovky a panoramatická reštaurácia

5. September 2017 | Skiinfo | OnTheSnow | Oberstdorf/Kleinwalsertal Bergbahnen

Správy z regiónu: Kleinwalsertal / Oberstdorf

Strediská v tomto článku: Walmendingerhorn - Ifen - Heuberg

Nová vrcholová stanica na Ifen - ©www.ok-bergbahnen.com

Nová vrcholová stanica na Ifen

Copyright: www.ok-bergbahnen.com

Na Ifene v údolí Kleinwalsertal vyrastajú toto leto dve nové lanovky a panoramatická reštaurácia. Na 23. 12. 2017 bolo stanovené spustenie do prevádzky oboch lanoviek - »Ifen I« aj »Ifen II«. Prvý krát tak v Allgäu a vo Vorarlbersku vôbec začnú premávať moderné lanovky radu D od Doppelmayr.

Výstavba aktuálne beží naplné obrátky, a to tak na stredovej medzistanici, ako aj na stanici vrcholovej, usádzajú sa nové podpery a dobudováva sa údolná stanica. Okrem nových kabínových lanoviek, ktoré sú mimoriadne tiché a pohodlné, došlo aj na kompletnú rekonštrukciu a prestavbu reštaurácie Hahnenköpfle na vrchole Ifenu, aby aj do budúcna spĺňala všetky nároky, spojené s nedávno prijatým kulinárskym ocenením „Grüne Haube“, ako vysoko kvalitná reštaurácia s obsluhou, okrem iného aj s oddelenou pôsobivou jedálňou. Podľa predstaviteľov Oberstdorfských lanových drah sa Ifen po dokončení tejto druhej fázy výstavby premení na začiatku sezóny 2017/18 na prémiové rodinné lyžiarske stredisko.

Projekt výstavby lanoviek Ifen - ©www.ok-bergbahnen.com

Projekt výstavby lanoviek Ifen

Copyright: www.ok-bergbahnen.com

Do rozsiahleho stavebného projektu na Ifene investoval prevádzkovateľ lanoviek okolo 40 miliónov eur. Lyžiarska hora bude vďaka tejto investícii kompletne zmodernizovaná počas necelých dvoch rokov. Prvá veľká fáza bola spustená v roku 2016 a vyvrcholila na začiatku lyžiarskej sezóny v decembri 2016, kedy začala premávať Olympia, najrýchlejšia sedačková lanovka vo Vorarlbersku. Takisto bol spustený moderný systém technického zasnežovania s využitím novej retenčnej nádrže. Druhá fáza plánovaných investíc sa nesie v duchu hesla "Väčšia bezpečnosť - väčšie pohodlie - väčší pôžitok" a jej prioritou je nová koncepcia technológií lanových drah na Ifene. Okrem nových lanoviek sa podstatného vynovenia dočká aj reštika pri vrcholovej stanici, kde v nadchádzajúcej sezóne vznikne 220 miest na sedenie vovnútri reštaurácie a 330 miest na sedenie vonku.

Budujeme dve lanovky, zostavené tak, aby sa lyžiari mohli prepraviť jednoducho a hladko z údolnej až na vrcholovú stanicu v 2.030 metroch. Rozhodli sme sa dožičiť našim návštevníkom čo najväčší komfort a posilniť naše technické zázemie o prvotriedne produkty. Vďaka kombinácii najmodernejších a najpohodlnejších lanoviek vo Vorarlbersku a v Allgäu, spojených so špičkovou gastronómiou dodržiavame náš sľub, že vytvoríme naozajstnú prémiovú lyžiarsku oblasť," hovorí Dr. Andreas Gapp, výkonný riaditeľ Oberstdorfských lanových drah.

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Technické parametre nových lanoviek

Ifen I:
Dĺžka: 966 m
Max. prepravná rýchlosť: 6 m/s
Počet kabín: max. 25
Prepravná kapacita: 2.000 osôb/hod.
Počet podper: 6 
 
Ifen II:
Dĺžka: 1.885 m 
Max. prepravná rýchlosť: 6 m/s
Počet kabín: max. 82
Prepravná kapacita: 3.600 osôb/hod.
Počet podper: 12 
 
Údolná stanica: 1.280m
Mezistanica: 1.577m
Vrcholová stanica: 2.030 m

Viac o aktuálnej výstavbe na www.ok-bergbahnen.com

Reklama

S predstihom? Na poslednú chvíľu?

Rekordné zjazdovky

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

San Pellegrino - Falcade +

pred 140 dňami - San Pellegrino - Falcade.

Zmiešaný 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 145 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

pred 145 dňami - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 147 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Spevnený prašan 0cm
Adelboden +

pred 147 dňami - Adelboden.

Reklama