Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

Leto v Tatrách bude plné atrakcií

7. Jún 2017 | TMR

Správy z regiónu: Horehronie, Liptov, Slovensko, Vysoké Tatry

Strediská v tomto článku: Jasná Nízke Tatry, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica

Člnkovanie na Štrbskom plese - ©Marek Hajkovský

Člnkovanie na Štrbskom plese

Copyright: Marek Hajkovský

CHOPOK/TATRY (6. jún 2017) – Letná dovolenka v najväčšom horskom stredisku Jasná Nízke Tatry ponúka relax v prírode na čerstvom horskom vzduchu, najkrajšie výhľady do dolín, ale aj športové možnosti pre celú rodinu. V júni sa spúšťajú letné atrakcie aj vo Vysokých Tatrách, kde začína člnkárska sezóna na hladine Štrbského plesa a návštevníci hôr si popri turistike môžu užiť i zjazd na horských kárach zo stanice Štart do Tatranskej Lomnice.

Nízke Tatry


Cieľ dovolenkárov Chopok sa v lete mení na oázu sýtej zelene. Hrebeň Nízkych Tatier dlhý 95 km láka zvedavých návštevníkov na potulky po turistických chodníkoch. Demänovská dolina je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, s najcennejšími lokalitami Demänovským krasom, Demänovskou jaskyňou Slobody, Demänovskou ľadovou jaskyňou a najväčším prírodným jazerom - Vrbickým plesom.

Rodiny s deťmi, ale aj aktívni turisti si prídu v lete na svoje pri výletoch lanovkami z oboch strán Chopku do výšky 2 004 m n.m., na turistických chodníkoch, pri nenáročných prechádzkach v prírode na Symbolický cintorín, či pri rodinnej hre v Drakoparku Chopok. Spoznávať liptovskú prírodu je atraktívne aj po cyklistických chodníkoch. Cyklisti si budú môcť zapožičať ebiky v Outlete Demänová a pre najmenších je pripravený od 1.7. minibike park na Záhradkách s možnosťou výpožičky detských bicyklov alebo detských odrážadiel.

Odreagovanie sa zábavou nájdu malí aj veľkí v Jasnej v lokalite Biela Púť pri Happy Ende na nafukovacom kolese v tubingovej dráhe alebo pri aquazorbingu. Na nástupnej stanici lanovky funitel na Priehybe čaká na malých drobcov od najbližšej soboty 10.6. detský kolotoč a bungee trampolína, určená pre bezpečne vysoké skoky, saltá vpred aj vzad.

Milovníkov adrenalínu potešia horské káry až z Chopku s jednoduchým ovládaním a pre rodiny s deťmi budú pripravené horské káry z lokality Koliesko. Hostia prichádzajúci z južnej strany Chopku si zábavu na štyroch kolesách užijú v lokalite Krupová. Najmenšie deti si zas dlhé chvíle na Krupovej skrátia na skákacom hrade.      

V nedeľu 25. júna sa na najlepšej downhillovej trati z Rovnej hole na Záhradky uskutoční semifinále a finále 3. kola Slovenského pohára v downhille. Atraktívny športový zážitok si vychutnajú diváci priamo z lanovky B1. Súťaží sa v kategóriách muži elite masters, ženy, juniori, hobby, hardtail, kadeti a žiaci. Viac informácii k podujatiu TU.  

Horské káry z Chopku - ©TMR, a.s.

Horské káry z Chopku

Copyright: TMR, a.s.

 

Vysoké Tatry


Tatranci odštartujú letnú turistickú sezónu v piatok 16. júna, kedy sa symbolicky odomknú vody jazera Štrbského plesa a zaháji sa sezóna obľúbeného člnkovania. K dispozícii bude 20 pramíc na novom móle v prístave člnkov a záujemcovia môžu využiť aj služby súkromného veslára. Počas minuloročnej sezóny sa na hladinu vypravilo viac ako 4 600 člnkov a výnimočné výhľady z jazera si užívalo viac ako 16 tisíc pasažierov.

 

Pre tých, ktorí si cestu z vysokohorskej túry chcú skrátiť alebo si len vyskúšať inú outdoorovú aktivitu, sú na medzistanici Štart v Tatranskej Lomnici k dispozícii pohodlné horské káry. Adrenalínovú jazdu po 2,8 km dlhej trati tak zvládnu bezpečne aj úplní začiatočníci. Štyria zvierací kamaráti z Tatranskej divočiny budú aj toto leto sprevádzať deti po najzaujímavejších tatranských miestach.

Kamzíkovo - detské zábavné centrum na Skalnatom plese

Kamzíkovo - detské zábavné centrum na Skalnatom plese

Pri pozemnej lanovke v Starom Smokovci je pre deti otvorený Mini Funpark s detským vláčikom, lukostreľbou, šmýkačkou a trampolínou. Na Hrebienku si zasa deti užijú jazdu po 100 metrov dlhej tubingovej dráhe na nafukovacom kolese.

Podrobne o tatranských atrakciách aj na www.vt.sk

 

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Reklama

S predstihom? Na poslednú chvíľu?

Rekordné zjazdovky

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Fotogaléria

Reklama

Správy zo zjazdovky

San Pellegrino - Falcade +

pred 101 dňami - San Pellegrino - Falcade.

Zmiešaný 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 107 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

pred 107 dňami - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 109 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Spevnený prašan 0cm
Adelboden +

pred 109 dňami - Adelboden.

Reklama