Ako každý rok, aj na zimu zimu 2017/2018 chystá lyžiarska oblasť Val di Fassa množstvo noviniek, vďaka ktorým jej po právu patrí povesť priekopnickej lyžiarskej destinácie. Čo všetko pro svojich návštevníkov pripravuje?

Na konci tejto zimnej sezóny odíde na dôchodok lanovka Ciampac, aby urobila miesto pre  novú 10-miestnu kabínovú lanovku, ktorá prepraví za hodinu až 2000 osôb. «Zabezpečíme tak nepretržitú prepravu lyžiarov,» hovorí Tullio Pitscheider, riaditeľ Ciampac a Contrin Spa. «Vďaka novej lanovke konečne odzvoní radom, ktoré sa v tomto dôležitom bodu tvorili najmä v obdobiach zvýšeného turistického ruchu. Lanovka doplní funifor prepravujúci lyžiarov na trati Alba-Col dei Rossi od decembra 2015. Lanovku využívajú tí, ktorí sa chcú dostať z údolia k Ciampac, ako aj lyžiari, ktorí prechádzajú z Belvedere Canazei po okruhu Sellaronda, aj prichádzajúci z Buffaure Pozza, lanovka prepravuje v obidvoch smeroc. Vďaka novej kabínovej lanovke sa lyžiari ľahšie dostanú k čiernym zjazdovkám na Ciampac - doteraz žiaľ museli trpezlivo čakať v radoch.»

Zároveň s vybudovaním novej kabínovej lanovky dôjde aj na obmenu viacerých sedačkových lanoviek:

1) lanovka “Roseal”: štvorsedačka s dojazdom na Sella Brunech, nástupný bod na skitourovú trasu Panorama (73 km) smerom k Buffaure (a opačne)

2) lanovku “Sella Brunech” čaká modernizácia, a to spolu so stredovou stanicou, čím vzniknú dve oddelené zóny - jedna pre začiatočníkov a druhá pre expertov.

Investície do zmien, kvôli ktorým dôjde v podstate k uzavretiu strediska od jari až do jesene, si vyžiadajú takmer 13 milionov eur, na úhrade nákladov sa podielajú spoločnosti Ciampac e Contrin spa a Sitc di Canazei.

Aj v stredisku Pera bude lyžiarov ďalšiu zimu čakať viacero noviniek: Lyžiarske vleky, ktoré dopravovali lyžiarov k Pian Pecei nahradí dvojica štvorsedačkových lanoviek. Táto investícia vo výške 7 milionov eur výrazne zrýchli prepravu lyžiarov a lanovky navyše majú oveľa väčšiu hodinovú prepravnú kapacitu ako mali pôvodné vleky. Práce na výstavbe sedačkových lanoviek začínajú na jar 2017. Letní turisti, ktorí sa chcú dostať na Ciampedie môžu využiť lanovku Vigo.

 

Info: www.fassa.com