Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

Od novej sezóny spoločný skipas Sölden/Obergurgl-Hochgurgl

28. Apríl 2017 | Tomasz Wojciechowski / Kamila Roobová

Správy z regiónu: Rakúsko, Tirolsko

Strediská v tomto článku: Obergurgl - Hochgurgl, Sölden

Od sezóny 2017/18 ponúknu Sölden a Obergurgl-Hochgurgl spoločný skipas. Lyžiari tak budú mať prístup k 254 km svahov! - ©FB Sölden / Soelden / Solden

Od sezóny 2017/18 ponúknu Sölden a Obergurgl-Hochgurgl spoločný skipas. Lyžiari tak budú mať prístup k 254 km svahov!

Copyright: FB Sölden / Soelden / Solden

Od ďalšej zimnej sezóny 2017/18 spojí svoje skipasy dve lyžiarske perly Oetztalského údolia - Sölden a Obergurgl-Hochgurgl. Skipasy platné najmenej 3 dni budú opravňovať držiteľov na lyžovanie v obidvoch strediskách. Majitelia týchto skipasov sa teda budú môcť slobodne rozhodnúť, v ktorom z lyžiarskych rezortov chcú zrovna jazdiť.

Na túto zmenu už dlho čakalo veľa nadšencov lyžiarskych kilometrov. Strediská sa nachádzajú neďaleko od seba, delí ich iba 11 km. Až doteraz si lyžiari s viacďnovým skipasom (na 5-14 dní) mohlii za príplatok 14 euro dokúpiť možnosť stráviť jeden deň v druhom lyžiarskom stredisku. Teraz je však týmto obmedzeniam koniec! Kto si kúpi skipas na minimálne 3 dni, získa plný prístup k 144 kilometrom zjazdoviek v Söldene aj k 110 kilometrom pist v Obergurgl-Hochgurgl, ležiacom na konci údolia. Sú to ľahké počty: Dovedna budú mať držitelia nových skipasov neobmedzenú príležitosť lyžovať na vyše 250 kilometroch perfektne upravených zjazdoviek. Najobľúbenejší 6-dňový skipas bude v novej, rozšírenej verzii v hlavnej sezóne za 285 euro - teda bude iba o 16 euro drahší ako doterajší bežný 6-dňový skipas v Söldene.

 

Nie je ťažké uhádnuť, ako myšlienka na spojenie vznikla. V najväčších lyžiarskych oblastiach v Rakúsku došlo v posledných rokoch k mnohým spojeniam a prepojeniam, ktoré lyžiarom ponúkajú stále väčšie a pôsobivejšie počty kilometrov. Aktuálne je na špici Ski Arlberg a jeho vďaka novým lanovkám prepojené strediská St. Anton, Lech/Zuers, Stuben a Warth/Schröcken. Táto obrovská lyžiarska oblasť sa pýši ponukou 305 kilometrov zjazdoviek. Hra čísel a počtov pôsobí na lyžiarov ako magnet. Pre menšie strediská je čoraz ťažšie udržať krok so svojimi (rozlohou) väčšími konkurentami. Hoci Sölden k malým strediskám zrovna nepatrí, tunajších 144 km už dnes v Alpách nikoho neohúri. Nový kombinovaný skipas však istotne zdvihne počet lyžiarov, ktorí v ďalšej sezóne v tejto lyžiarskej oblasti budú tráviť zimnú dovolenku.

Sölden - Gampe Alm - ©Bergbahnen Sölden & Ötztal Tourismus / Isidor Nösig

Sölden - Gampe Alm

Copyright: Bergbahnen Sölden & Ötztal Tourismus / Isidor Nösig

Čo je však dôležité povedať: Lyžiarske terény v Söldene a v Obergurgl-Hochgurgl nie sú reálne prepojené lanovkami  či zjazdovkami, nie je to totiž možné. Avšak už samotná možnosť využiť zjazdovky v susednom stredisku významne zvyšuje atraktivitu obidvoch rezortov. Prejazd autom zo Söldenu do Obergurglu trvá okolo 15 minút. Autobusy a skibusy trasu zvládajú do pol hodiny.

To všetko teda čaká lyžiarov v Tirolsku už ďalšiu zimu. A čo ďalej? Sölden plánuje prepojenie so susedným ľadovcom Pitztal, a to prostredníctvom nových lanoviek. Projekt sa momentálne nachádza vo fáze získavania potrebných povolení. Viac o projekte a plánovanom spojení sa dozviete tu.

Zobraz profil strediska Sölden »»»

Zobraz profil strediska Hochgurgl »»»

Obergurgl-Hochgurgl - ©Obergurgl-Hochgurgl

Obergurgl-Hochgurgl

Copyright: Obergurgl-Hochgurgl

 

Reklama

S predstihom? Na poslednú chvíľu?

Rekordné zjazdovky

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

San Pellegrino - Falcade +

pred 105 dňami - San Pellegrino - Falcade.

Zmiešaný 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 111 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

pred 111 dňami - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 113 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Spevnený prašan 0cm
Adelboden +

pred 113 dňami - Adelboden.

Reklama