V Jasnej sa rozhodli dopriať lyžiarom to potešenie zalyžovať si na jarnom prašane a predĺžili prevádzku vlekov ešte aj počas tohto týždňa a v prípade dobrých podmienok až do prvého mája!

Ako uvádzajú na ich facebookovej stránke, vzhľadom na novú snehovú nádielku v stredisku Jasná Nízke Tatry sa napriek plánovanému ukončeniu zimnej sezóny rozhodli v termíne 19.4-21.4. v čase 8:30-15:30 spustiť prevádzku lanoviek B3 (Biela púť - Jasná) a B4 (Jasná - Luková). Ostatné lanovky a vleky prechádzajú do plánovanej pravidelnej jarnej technickej údržby.

Otvorené sú zjazdovky na Priehybe a Bielej Púti (červená pretekárska a 5 modrých).

Počas víkendu 22.4.-23.4. je plánovaná prevádzka lanoviek Chopok - Sever: B3 (Biela púť- Jasná), A4 (Twinliner) a A1 (Funitel) a Chopok Juh A2 (Kosodrevina- Chopok) a A5 (Krupová- Kosodrevina).


EDIT: Na stránkach Jasnej sa objavil v stredu dopoludnia tento oznam: "V prípade vhodných snehových podmienok a vývoja počasia bude denná prevádzka strediska s prepojením Chopok Sever aj Juh (B3 Biela púť, A4 TwinLiner, A1 Funitel, A2 Kosodrevina-Chopok a A5 Krupová - Kosodrevina od piatka (21. apríla 2017) až do pondelka (1. mája 2017) vrátane. Tie lanové dráhy, ktoré budú zabezpečovať transport klientov budú premávať v letnom režime, t.j. v polhodinových intervaloch alebo podľa kapacitnej potreby (napr. A5 Kosodrevina - Krupová, pokiaľ nebudú vhodné snehové podmienky na zjazdovke 33). O prípadnej zmene budeme informovať na našej web stránke."


Aktuálne snehové správy z Jasnejhttp://www.onthesnow.sk/nizke-tatry-sever/jasna-nizke-tatry-chopok-sever/snehove-spravy.html


➽ Čerstvé zasnežené zábery z Jasnej: http://www.onthesnow.sk/fotogaleria/p/photo/4452/