Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

Snehové správy: Veľká noc bude bohatá na zrážky

13. Apríl 2017 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Česká republika, Francúzsko, Rakúsko, Slovensko, Švajčiarsko, Taliansko

Aké bude počasie na Veľkú noc? - ©Skiinfo / Stubaier Gletscher

Aké bude počasie na Veľkú noc?

Copyright: Skiinfo / Stubaier Gletscher

Veľkonočné sviatky toho roku prichádzajú neskoršie ako zvyčajne, čo sa odráža aj na veľmi obmedzenej ponuke našich lyžiarskych stredísk. V Alpách však v lyžiarskej sezóne pokračuje ešte veľké množstvo rezortov, tie vyššie položené sa navyše potešia veľkonočnou snehovou nádielkou.

Kde môžete prežiť Veľkú noc na snehu a aké počasie nás čaká, to sa dozviete v našich snehových správach z 13.4.2017.


Slovensko 

Na Slovensku sa lyžuje ešte v štyroch strediskách. Okrem Jasnej v Nízkych Tatrách, kde je 13 otvorených severných zjazdoviek a na nich 20-45 cm technického snehu sú to ešte tatranské strediská Tatranská Lomnica (čierna zjazdovka z Lomnického sedla, 20-50 cm snehu), Štrbské Pleso (8 zjazdoviek, 50-60 cm snehu) a západotatranské Roháče (8 zjazdoviek, 40-70 cm snehu). Predpoveď počasia uvádza na predĺžený víkend výdatné zrážky. V nižších polohách to bude dážd, vo vyšších polohách pôjde o sneženie. Okrem zrážok nás čaká aj pokles teplôt, na začiatku týždňa na mnohých miestach v nočných hodinách až k bodu mrazu. Pozrite si aktuálnu snehovú predpoveď pre slovenské hory: Snehová predpoveď.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Slovensko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Slovensko

 

Česká republika

Veľkonočná lyžovačka bude zrejme posledná pre všetky doteraz otvorené české strediská. Nepriaznivé počasie zavrelo takmer všetky zjazdovky v Špindlerovom Mlyne, lyžuje sa už len na posledných dvoch, modrej a červenej v lokalite Sv. Petr. V sobotu by sa tam mal odohrať zjazd lyžiarov v bikinách, po vzoru našej Jasnej Bikini Skiing. Posledná lyžovačka je plánovaná na veľkonočný pondelok. Ešte sa lyžuje aj v Peci pod Snežkou, a to na 4 zjazdovkách, v Harrachove na červenej zjazdovke s dojazdom v centre mesta, na Klínovci v Krušných horách na Dámskej zjazdovke a Pařezovke a unikátnu príležitosť lyžovať na prírodnom snehu si môžete dožičiť v Jeseníkoch na Pradědu, známom tiež ako český ľadovec.

Aj české hory by si mali prísť v čase okolo Veľkej noci a najmä po nej ešte na zopár centimetrov nového snehu, predpoveď udáva až 15 cm prašanu pre Krkonoše.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Česká republika
»»» Aktuálna snehová predpoveď: Česká republika


Rakúsko

V Rakúsku bude na Veľkú noc otvorených ešte viac ako 50 lyžiarskych stredísk, okrem tých ľadovcových napríklad Ischgl, Kitzsteinhorn v Kaprune či väčšina stredísk v rámci Ski Arlberg. Napr. Lech Zürs uvádza 45-95 cm snehu a v rámci prepojenej lyžiarskej oblasti sa lyžuje na 235 kilometroch zjazdoviek. 80 kilometrov zjazdoviek je pre lyžiarov pripravených v Kitzbüheli, salzburský Obertauern ponúka kompletne otvorený areál so 100 km tratí. Pestrý výber ešte stále môže ponúknuť aj Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn - a človek sa tam rýchlejšie dočká voľnej lanovky, než vysloví to ich dlhočizné meno :)

Zasnežené, prípadne upršané počasie sa v ďalších dňoch dá očakávať aj v Rakúsku. Snehová predpoveď uvádza na veľkonočnú nedelu silné sneženie v oblasti Vorarlberska, kde by mohlo napadnúť až k 30 cm prašanu.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Rakúsko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Rakúsko

Taliansko

V Taliansku sa na Veľkú noc bude lyžovať v bezmála päťdesiatke stredísk, aj v tých medzi Slovákmi najobľúbenejších rezortoch ako je Livigno, Madesimo, Bormio či Aprica a Kronplatz. Najviac zjazdoviek je upravených v strediskách v rámci Via Lattea, Sestriere aj Sauze d'Oulx uvádzajú viac ako 100 upravených pist. Livigno ich ponúka ešte 70, Kronplatz 27 a Solda v Južnom Tirolsku stále ide na plný výkon - 11 spustených vlekov obsluhuje 14 zjazdoviek. Pre taliansky región sa žiadne väčšie zrážky v najbližších dňoch neočakávajú, je však možné, že po Veľkej noci chladnejší vzduch zo severozápadu zasiahne aj Dolomity.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Taliansko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Taliansko

 

Švajčiarsko

Aj Švajčiarsko môže ponúknuť na 50 lyžiarskych príležitostí v svojich lyžiarskych strediskách. Okrem večne otvoreného Zermattu tiež napríklad v Arosa Lenzerheide, kde sa lyžuje na 62 km zjazdoviek, vo walliskej Arole, kde leží do 213 cm snehu a v prevádzke je na 30 km tratí, takmer pol druhého metra snehu má Davos-Klosters, kde sa lyžuje na 82 km zjazdoviek, a viac ako sto kilometrov lyžiarskej zábavy nájdete aj v Laaxe. Veľkonočný víkend prinesie sneženie aj do švajčiarskych hôr, napadnúť by mohlo až do 30 cm nového snehu.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Švajčiarsko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Švajčiarsko

 

Francúzsko

Vďaka dobrým snehovým podmienkam zostáva na Veľkú noc otvorených aj veľa francúzskych stredísk, tie najzasneženejšie z nich môžu stále ešte ponúknuť viac ako dva metre snehu. Sú to napríklad Cauterets, Val Cenis, Les 2 Alpes či La Plagne. Hoci väčšina otvorených francúzskych stredísk už výber otvorených zjazdoviek zredukovala, ešte stále sa tu núka naozaj pestrý výber pre všetkých lyžiarov.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Francúzsko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Francúzsko

 

Výhľad počasia


Predpoveď zrážok na najbližšie dni podľa modelu ECMWF pre strednedobé predpovede z webu WINDYTV:


  

Snehová predpoveď pre Alpy z 15.4.2017 (6:30) na najbližších 24 hodín - ©[c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 15.4.2017 (6:30) na najbližších 24 hodín

Copyright: [c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 15.4.2017 (6:30) na najbližších 48 hodín - ©[c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 15.4.2017 (6:30) na najbližších 48 hodín

Copyright: [c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 15.4.2017 (6:30) na najbližších 72 hodín - ©[c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 15.4.2017 (6:30) na najbližších 72 hodín

Copyright: [c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 15.4.2017 (6:30) na najbližších 96 hodín - ©[c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 15.4.2017 (6:30) na najbližších 96 hodín

Copyright: [c] ZAMG / Skiinfo

Reklama

S predstihom? Na poslednú chvíľu?

Rekordné zjazdovky

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

San Pellegrino - Falcade +

pred 101 dňami - San Pellegrino - Falcade.

Zmiešaný 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 107 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

pred 107 dňami - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 108 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Spevnený prašan 0cm
Adelboden +

pred 109 dňami - Adelboden.

Reklama