Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

Snehové správy: Lyžuje sa ešte v 5 strediskách, bude aj snežiť. Alpy hlásia čerstvý prašan.

6. Apríl 2017 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Česká republika, Francúzsko, Rakúsko, Slovensko, Švajčiarsko, Taliansko

Takto to vyzeralo v pondelok vo švajčiarskom Verbieri, kde sa konalo finále tohtoročnej série Freeride World Tour - ©Freeride World Tour / J. Bernard

Takto to vyzeralo v pondelok vo švajčiarskom Verbieri, kde sa konalo finále tohtoročnej série Freeride World Tour

Copyright: Freeride World Tour / J. Bernard

Apríl je naozaj verný svojej povesti: Striedajú sa teplé slnečné dni a silná oblačnosť so zrážkami, v polohách nad 1500 metrov snehovými. Mnohé lyžiarske strediská od švajčiarskeho Wallisu až po Tirolsko hlásia v posledných dňoch nové zásoby čerstvého prašanu. Veľká noc teda bude určite na snehu, aspoň vo vyšších polohách. 

Kde všade sa ešte lyžuje a kde snežilo, sa dočítate v našich snehových správach z 6.4.2017.


Slovensko 

Aprílovú lyžovačku ponúka ešte dovedna 5 lyžiarskych stredísk, v každodennej prevádzke však sú už len zjazdovky na Štrbskom Plese a v Jasnej. Na Štrbskom sú otvorené všetky červené zjazdovky a 3 modré (Turistická, Junior a spojovacia cesta Medvedia kopa - Furkota), snehu je 50-60 cm - ešte dnes, zajtra a aj v sobotu sa očakáva sneženie, ktoré by malo priniesť zopár centimetrov prašanu. V Jasnej je snehu pomenej, 20-30 cm, lyžuje sa na severne exponovaných svahoch v lokalitách Luková, Priehyba, Konský Grúň a Biela Púť, otvorených je 16 zjazdoviek (1 čierna, 8 červených a 7 modrých).

V piatok 7.4. sa znovu otvoria zjazdovky na Roháčoch (kde sa tiež predpovedá sneženie, tak dúfajme, že to nebude skôr dážď). Na Roháčoch je aktuálne 40-60 cm snehu, upravené budú všetky zjazdovky. Stredisko plánuje otvoriť aj na veľkonočný víkend, čo sa však ešte ukáže podľa momentálnych snehových a klimatických podmienok.

V sobotu a v nedeľu sa bude lyžovať aj v Tatranskej Lomnici, otvorené budú však už len červené zjazdovky Čučoriedky východ a západ, Generál a Esíčka, lyžovať sa bude aj v Lomnickom sedle.

Veľmi skúsení lyžiari si môžu dožičiť víkendovú lyžovačku vo Vrátnej, kde bude otvorená Oštiepková mulda na Chlebe, kde je 10-70 cm snehu a aktuálne sneží.

EDIT 7.4.2017 16:00 hod.: Vo Vrátnej je kvôli zlým snehovým podmienkam napokon víkendové lyžovanie na Oštiepkovej mulde zrušené

»»» Aktuálne snehové podmienky: Slovensko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Slovensko

 

Česká republika

Ešte 5 českých stredísk ponúka možnosť jarnej lyžovačky. Okrem Klínovca v Krušných horách a Ovčárne na Pradědu sú to tri krkonošské rezorty - Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a Harrachov. V Peci sa lyžuje na 9 zjazdovkách, snehu je 20-50 cm a premávajú 4 vleky. Takisto 9 zjazdoviek je upravených na Klínovci, kde je od 20 do 70 cm snehu a včera odtiaľ hlásili nový sneh (3 cm). Špindlerův Mlýn uvádza 7 upravených zjazdoviek v lokalite Sv. Petr, Hromovka a Stoh. Na Pradědu je lyžiarom k dispozícii jedna zjazdová trať, lyžuje sa výhradne na prírodnom snehu.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Česká republika
»»» Prehľad otvorených stredísk: Česká republika
 


Rakúsko

Rakúske hory v týchto dňoch dostávajú nové prídely snehu. Napríklad v Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunne a vo Weiβsee Gletscherweltu napadlo dnes po 15 cm prašanu. Prinajmenšom 10 cm nového snehu nahlásili z Kitzsteinhornu v Kaprune, z ľadovca Kaunertal či z Diedamskopfu vo Vorarlbersku. Zopár centimetrov si pripísali aj v Söldene, Obergurgl-Hochgurgli či v Hochfügen.

Aj v Rakúsku už viaceré strediská pomaly končia sezónu, aj keď veľa rezortov ponúkne lyžiarom aj veľkonočnú lyžovačku, ako napr. Bad Gastein či Zell am See, kde sa lyžuje na Schmittenhöhe. V stredisku Schmitten je aktálne upravených 12 z 32 zjazdoviek. Až do 1. mája bude pokračovať lyžiarska sezóna v Obertauern, kde sú otvorené všetky terény a snehu je do 120 cm.

Aprílová lyžovačka je vynikajúca aj v St. Anton am Arlberg, čo osobne oskúšal náš poľský kolega - report z tejto lyžovačky nájdete TU, v reportáži zo St. Antonu.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Rakúsko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Rakúsko

Taliansko

V Taliansku na začiatku apríla silno snežilo najmä v piemontských strediskách a v Údolí Aosty. Z Bardonecchia hlásili 60 cm čerstvého snehu, z Prali 40 cm a z Cervinie južne od Matterhornu 30 cm. V Taliansku sa ešte stále lyžuje vo viac ako 100 rezortoch, tie najviac zasnežené majú vyše 2 metrov snehu. V Livignu sa ešte lyžuje na 77 zjazdovkách a zatiaľ odstavili z prevádzky len 2 vleky z 31, ďalších 29 ich teda stále premáva, a to v údolných partiach už naplno prepukla jar. Kronplatz tiež ponúka ešte stále pestrú paletu otvorených zjazdoviek, dovedna 41 upravených tratí a 24 spustených vlekov zaručuje dokonalú jarnú lyžiarsku zábavu.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Taliansko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Taliansko

 

Fotogaléria

Zobraziť všetko

  

Švajčiarsko

Jarnú lyžovačku v švajčiarskych Alpách ponúka ešte takmer 60 lyžiarskych stredísk, viaceré z nich hlásili v posledných dňoch sneženie, napr. dnes ráno 12 cm Mürren-Schilthorn v Bernskej Vysočine či 6 cm Samnaun v Graubünden. Keď sa vrátime o pár dní nazad, prvý aprílový víkend priniesol 40 cm prašanu do Zermattu a 18 cm do Laaxu. 10 cm nového snehu hlásil v nedeľu aj Engelberg. Takmer všetky otvorené švajčiarske strediská by mali pokračovať v lyžiarskej sezóne aj počas Veľkej noci - napr. v Laaxe sa lyžuje do 17. apríla. V Davose sa bude lyžovať dokonca až do 23. apríla, snehu je tam do 144 cm a lyžuje sa na 80 km zjazdových tratí.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Švajčiarsko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Švajčiarsko

 

Francúzsko

Viac ako dva metre snehu na zjazdovkách môže ponúknuť ešte 18 francúzskych stredísk, viaceré z nich sa nachádzajú v lyžiarskej oblasti Paradiski. Vďaka dobrým snehovým podmienkam je v mnohých rezortoch k dispozícii väčšina lyžiarskych terénov. Kompletne otvorené stredisko je napríklad v Bonneval sur Arc (21 zjazdoviek, až do 290 cm snehu), 90 tratí na výber majú lyžiari v La Plagne aj v Champagny en Vanoise, 91 zjazdoviek je upravených v Montchavin, pestré lyžiarske príležitosti má stále ešte aj Isola 2000 v Južných Alpách či Les Arcs.

»»» Aktuálne snehové podmienky: Francúzsko
»»» Prehľad otvorených stredísk: Francúzsko

 

Výhľad počasia

Kým v západných Alpách bude až do soboty dominovať slnečné počasie a nízke teploty, severnejšie zostane ešte vo štvrtok zatiahnutá obloha so zrážkami. V piatok sa oblačnosť ešte zdrží nad Horným Rakúskom a Štajerskom, kým v Tirolsku a v Arlbersku už by malo byť krajšie počasie. Na Slovensku sa oblačnosť takisto zdrží ešte do soboty, nedeľa už by mala byť polojasná a teploty by mali znovu stúpnuť. Minimálne do utorka by malo pekné počasie vydržať, potom sa však očakáva ďalší prechod studeného frontu, ktorý prinesie ďalšiu zmenu počasia. Viac však bude zrejmé až po víkendu.

Lavínové nebezpečenstvo: Všetky dôležité informácie o rizikových oblastiach z hľadiska lavín nájdete na weboch www.lawine.at (pre Rakúsko), www.meteomont.gov.it/infoMeteo/index.do?inglese=true (pre Taliansko) a www.meteofrance.com/previsions-meteo-montagne/bulletin-avalanches (pre Francúzsko)

  

Snehová predpoveď pre Alpy z 7.4.2017 (6:30) na najbližších 24 hodín - ©[c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 7.4.2017 (6:30) na najbližších 24 hodín

Copyright: [c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 7.4.2017 (6:30) na najbližších 48 hodín - ©[c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 7.4.2017 (6:30) na najbližších 48 hodín

Copyright: [c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 7.4.2017 (6:30) na najbližších 72 hodín - ©[c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 7.4.2017 (6:30) na najbližších 72 hodín

Copyright: [c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 7.4.2017 (6:30) na najbližších 96 hodín - ©[c] ZAMG / Skiinfo

Snehová predpoveď pre Alpy z 7.4.2017 (6:30) na najbližších 96 hodín

Copyright: [c] ZAMG / Skiinfo

Reklama

S predstihom? Na poslednú chvíľu?

Rekordné zjazdovky

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

San Pellegrino - Falcade +

pred 104 dňami - San Pellegrino - Falcade.

Zmiešaný 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 110 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

pred 110 dňami - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 112 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Spevnený prašan 0cm
Adelboden +

pred 112 dňami - Adelboden.

Reklama