Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

V Livignu je od 15.4. do 1.5.2017 skipas zadarmo!

17. Marec 2017 | Kamila Roobová / OnTheSnow

Správy z regiónu: Taliansko

Strediská v tomto článku: Livigno

Livigno - ©Carosello 3000 Ski Area Livigno Facebook

Livigno

Copyright: Carosello 3000 Ski Area Livigno Facebook

Jedno z najobľúbenejších talianskych lyžiarskych stredísk, Livigno ponúka aj v zimnej sezóne 2016/17 lyžovačku zadarmo.

Vďaka tradičnej a vyhľadávanej akcii "Skipass Free" získa každý, kto sa v období od 15.4. do 1.5.2017 ubytuje v jednom z hotelov (na min. 4 noci) či apartmánov (min. 7 nocí) v Livignu, skipas úplne zadarmo!

Ak si teda chcete svoju bezplatnú lyžovačku nechať až na druhú polovinu apríla, stačí si rezervovať ubytovanie v niektorom zo zmluvných ubytovacích zariadení na vyššie uvedený termín. 

Livigno leží v údolí dlhom 14 kilometrov - tento "Malý Tibet", ako sa Livignu prezýva, sa nachádza medzi švajčiarskym Engadinom a talianskou Alta Valtellinou. Lyžiarska oblasť ponúka 115 km zjazdoviek, 30 vlekov a lanoviek (z toho 6 kabínových) a 2 snowparky. Bežkárov poteší 30+10 kilometrov bežeckých tratí v dokonalých terénoch pôvabnej talianskej prírody.

Lyžiari v Livignu majú na výber medzi dvoma typmi skipasov. "Livigno", ako názov napovedá je skipas použiteľný na vlekoch a lanovkách iba v tomto stredisku. Druhá možnosť je skipas "Alta Valtellina", ktorý navyše umožňuje lyžovanie v strediskách Bormio, S. Caterina, Validentro a S. Colombano. Ponuka bezplatného skipasu sa vzťahuje na skipas "Livigno", vďaka ktorému si môžete vychutnávať takmer nekonečné lyžovanie na 115 kilometroch upravených zjazdoviek v tomto podmanivom rezorte.

 

V Livignu si na svoje príde naozaj každý typ lyžiara. Tí najskúsenejší môžu merať svoje sily na 12 čiernych zajzdovkách, zdatní vytrvalci by nemali vynechať výzvu v podobe najdlhšej a najvyššie situovanej čiernej trate zvanej "Scoiattolo" so štartom v 2700 metroch.

Stredne pokročilí lyžiari majú v Livignu na výber z 37 červených zjazdoviek, ktoré sa vďaka svojej šírke tešia aj veľkej obľube milovníkov carvingu. Na svoje si tu všake prídu aj začiatočníci, pre nich je tu pripravených 29 miernych svahov, na ktorých môžu skúšať prvé oblúčiky či zlepšovať techniku, skôr ako sa posunú na vyšší level.

Oblasť okolo Livigna sa vyznačuje špecifickými klimatickými podmienkami - v zimnom období tu často a veľa sneží. Zjazdovky tak od konca novembra až do začiatku mája ponúkajú veľmi dobré snehové podmienky, viac ako 80% lyžiarskych terénov je navyše vybavených aj zasnežovacou technikou.

Značené trate sa rozkladajú po oboch stranách údolia. Najviac ich však nájdete na vrcholkoch Vetta Blesaccia a Carosello 3000. Protiľahlý štít Monte della Neve je Mekkou milovníkov prašanu. Veľa freeridových trás, po ktorých sa môžete vybrať viacerými smermi. Nezabudnite však na to, že všetky zjazdy v tejto lokalite by ste mali z bezpečnostných dôvodov absolvovať so skúsenými sprievodcami. Nie náhodou je o Livignu známe, že má najlepšie freeridové lokality v celom Taliansku.

Aj samotné mestečko Livigno s typickými drevenými domkami "Baita" je jednoducho očarujúce. Leží v nadmorskej výške 1816 metrov, avšak časť nazývaná Trepalle je najvyšším miestom s trvalým osídlením v Európe! Trepalle sa totižto nachádza vo výške 1900-2250 m.n.m.

Náš tip na nelyžiarske aktivity: Nákupy, nákupy, nákupy! Livigno sa totižto nachádza v bezcolnej zóne, väčšinu tovaru tak zoženiete za veľmi výhodné ceny.

 

Viac o akcii Livigno Skipass Free nájdete tu: https://www.livigno.eu/en/skipass-free

 

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Pozrite si viac o rezorte Livigno:

Profil strediska
Možnosti ubytovania
Webkamery
Mapa zjazdoviek

Reklama

S predstihom? Na poslednú chvíľu?

Lyžovačka v Alpách - najlepšie tipy

Rekordné zjazdovky

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Fotogaléria

Reklama

Správy zo zjazdovky

San Pellegrino - Falcade +

pred 50 dňami - San Pellegrino - Falcade.

Zmiešaný 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 56 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Prašan
Tignes +

pred 56 dňami - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

pred 58 dňami - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Spevnený prašan 0cm
Adelboden +

pred 58 dňami - Adelboden.

Reklama