Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok
Prali 17.3.2016 - ©Prali Ski Area facebook

Prali 17.3.2016

Copyright: Prali Ski Area facebook

Redakcia OnTheSnow aj v zimnej sezóne 2015/16 vyhlasuje každý týždeň najviac zasnežené stredisko týždňa, teda "Snowiest Resort of the Week". Je zaujímavé sledovať, ktoré strediská sa objavujú na predných príčkach, táto informácia totižto zaujíma nielen milovníkov prašanu. Kto je teda víťaz a dostáva titul Najviac zasneženého strediska 12. týždňa roku 2016?

Rebríček pre 12. kalendárny týždeň roku 2016

Taliansko v dvanástom týždni jasne predbehla všetky ostatné európske regióny, v Piemonte dokonca snežilo viac ako kdekoľvek inde na celom svete! Po zásluhe teda všetky tri prvé priečky obsadili piemontské rezorty. Lyžiarskym strediskám v Rakúsku, Švajčiarsku aj vo Francúzsku chýbalo na víťaza až pol druhého metra! Pozrite si aktuálny rebríček za obdobie 15.3.2016-21.3.2016.

 

1. Prali (ITA) 170 cm 

 

2. Artesina (ITA) 150 cm

 

3. Sangiacomo di Roburent (ITA) 140 cm

 

Fotogaléria

Zobraziť všetko

Viac ako meter čerstvého snehu počas siedmich dní napadlo aj v kolorádskom Winter Park Resorte, kde namerali v súhrne 109 cm prašanu, o veľa slabšia bola snehová nádielka v Kanade, kde stredisku Castle Mountain stačilo na víťazstvo len 41 centimetrov. Na centimeter rovnako namerali aj vo francúzskom najviac zasneženom stredisku 12. týždňa, v Abries. Švajčiarske Airolo si pripísalo 35 centimetrov a rakúske strediská ako keby zostali takmer na suchu, najviac snehu, teda 20 centimetrov, nasnežilo v Kleinwalsertali.

Do 20 centimetrov napadlo aj na slovenských horách, toľko reportovali v dvanástom týždni z Tatranskej Lomnice, vo viacerých lyžiarskych strediskách to bolo 15 centimetrov nového snehu (Bachledka, Skalka, Jasná, Roháče aj Strachan).  

 

➽ Kompletný aktuálny prehľad sneženia za ostatných 7 dní nájdete tu:
http://www.onthesnow.sk/sneh-ostatnych-7-dni.html

Prali, držiteľ titulu za 12. týždeň 2016 - ©Skiinfo

Prali, držiteľ titulu za 12. týždeň 2016

Copyright: Skiinfo

 

 

Reklama

Na čo sa v zime najviac tešíte?

Denne aktualizovaná mapa

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Reklama

Správy zo zjazdovky

Zugspitze +

pred 6 hodinami - Zugspitze .

Technicky upravený
Klínovec +

pred 9 hodinami - Klínovec.

Firnový 45cm
Innerkrems +

pred 9 hodinami - Innerkrems.

Zmiešaný 10cm
Valberg +

pred 14 hodinami - Valberg.

Passo Lanciano - Majelletta +

pred 20 hodinami - Passo Lanciano - Majelletta.

Stvrdnutý

Reklama