Rakúske strediská budú určite aj v sezóne 2016/17 vyhľadávaným cieľom zimnej dovolenky pre veľa slovenských lyžiarov a snowboardistov. V našom rebríčku sa dozviete množstvo zaujímavostí o najväčších rezortoch našich južných susedov aj šikovné tipy a aktuálne ceny za 6-dňové skipasy.

V aktuálnom rebríčku najväčších lyžiarskych stredísk v Rakúsku pre sezónu 2016/2017 nastali v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi významné zmeny. Lyžiarsku oblasť SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental z trónu zosadil nový lyžiarsky mega-región Arlberg (St. Anton - Lech Zürs - Warth Schröcken), Ischgl prišiel o svoje čestné druhé miesto a prepadol sa až na štvrté... A tak by sme mohli pokračovať.

Každoročné rozširovanie a prepojovanie lyžiarskych stredísk jednoducho zamieša poradím pred každou zimnou sezónou. Navyše sa ukázalo, že definovať najväčší lyžiarsky rezort v krajine nie je také jednoduché. Môže za to výpočtová štúdia rakúskeho kartografa Christopha Schraheho, ktorý na základe vlastných meraní za pomoci s pomocou GPS dokázal, že niektoré z najväčších európskych lyžiarskych stredísk - nazvime to eufemisticky - neuvádzajú dĺžku svojich zjazdových tratí úplne presne. V niektorých prípadoch išlo o rozdiely až o 150 percent. O prekvapivých výsledkoch Schraheho štúdie sme písali v článku «Veľké znižovanie dĺžky zjazdoviek v alpských strediskách».

Hoci zverejnenie tejto štúdie vyvolalo značný rozruch v celej lyžiarskej obci, doteraz sa žiaľ nepodarilo ustanoviť jednotné normy a štandardy, ktorými by sa strediská pri meraní dĺžky zjazdoviek mali riadiť.

V našom rebríčku sa budeme aj naďalej držať údajov, ktoré uvádzajú samotné lyžiarske strediská. Pre váš lepší prehľad uvádzame pri každom stredisku okrem celkového počtu kilometrov tiež zopár tipov a zaujímavostí a takisto aktuálne ceny 6-dňových skipasov v hlavnej lyžiarskej sezóne, kedy sú tieto oblasti najviac navštevované. Obrázok si už urobte sami....