Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

Kde sa dá lyžovať aj v lete? Na ľadovcoch zima nekončí...

6. Máj 2014 | SKIINFO

Správy z regiónu: Francúzsko, Rakúsko, Švajčiarsko

Strediská v tomto článku: Ľadovec Dachstein, Ľadovec Hintertux, Kitzsteinhorn - Kaprun, Les 2 Alpes, Saas Fee, Tignes, Zermatt

Letná lyžovačka v Tignes - ©Tignes

Letná lyžovačka v Tignes

Copyright: Tignes

Je vám sezóna na zimné radovánky príliš krátka? Nebaví vás opekať sa na pláži v štyridsaťstupňových horúčavách? A čo tak pouvažovať o letnej dovolenke na lyžiach? Máme pre vás prehľad alpských lyžiarskych stredísk, kde zima nikdy nekončí.


✔ LES 2 ALPES, Francúzsko

Les 2 Alpes sa môže pochváliť najväčšou letnou lyžiarskou oblasťou v Európe (120 ha). Ďalšie unikum tohto miesta je neuveriteľná panoráma Álp s mocným masívom Ecrins. Vleky na tunajších ľadovcoch Mont-de-Lans a Girose sú v prevádzke od polovice júna až do konca augusta. Cesta kabínkovou lanovkou a potom horským metrom (Dome Express) z dediny v nadmorskej výške 1650 m až na ľadovec trvá pol hodiny. Lyžiari sa v lete môžu tešiť na 8 upravených zjazdoviek (2 zelené, 4 modré, 2 červené), ktoré sú obsluhované sedačkovými lanovkami a lyžiarskymi vlekmi. Miestny obrovský snowpark (kde nájdete trate pre boardercross, U-rampy, quarterpipes, bench, raily, big air ap.) súperí o prvenstvo s rovnako pôsobivým snowparkom v Saas Fee. V lete je tu organizovaných šesť lyžiarskych táborov. Vleky sú v tom období otvorené v čase medzi 7:00-12:30. Skipas stojí 28,80 EUR na deň.

Ľadovec Mont-de-Lans, Les 2 Alpes - ©Kathy Ribier

Ľadovec Mont-de-Lans, Les 2 Alpes

Copyright: Kathy Ribier


HINTERTUX, Rakúsko

Hintertux je jediným celoročne otvoreným strediskom v Rakúsku. V lete sú tu upravované zjazdovky o celkovej dĺžke 22 km. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 9 lanoviek vrátane lanovky Gletscherbus 3 s kabínkami pre 24 osôb. Táto lanovka za hodinu prepraví až 3000 osôb. Tux ponúka široký výber tratí rôznych obtiažností, známy je však predovšetkým pre svoje strmé a náročné svahy. Milovníci freestyle si vychutnajú vychytávky tunajšieho Betterparku, vybaveného U-rampou, fun boxmi, table-topsami aj railami. Komfortnú dopravu z neďalekých miest Vorderlanersbach, Lanersbach, Juns či Madseit na úpätí ľadovca ponúka celoročne bezplatný Tuxer Sportbus. Denný skipas zaobstaráte od mája do októbra za 40,50 EUR.

Letná lyžovačka na ľadovci Hintertux - ©Hintertux Tourist Office

Letná lyžovačka na ľadovci Hintertux

Copyright: Hintertux Tourist Office


TIGNES, Francúzsko

Ľadovec Grand Motte ponúka rozmanité zjazdovky - od modrých po čierne - obsluhované sedačkovými lanovkami aj lyžiarskymi vlekmi. Letný lyžiarsky areál je tu otvorený od polovice júna do začiatku septembra. Podzemná železnica vystúpa na ľadovec len za 7 minút, tak dlho trvá, kým sa lyžiari z Tignes dostanú na vrchol. Veľmi obľúbené a strmé svahy sa nachádzajú na severnom svahu (North Face), kde býva dosť chladno. Veľký snowpark (U-rampa, raily, quartepipe, rainbow raily) priťahuje profesionálov ako aj začínajúcich freestylerov. V lete sú vleky na ľadovci otvorené až do 13:00. Denný skipas stojí 33,50 EUR.

Tignes - ©Tignes

Tignes

Copyright: Tignes


ZERMATT, Švajčiarsko

Zermatt ponúka lyžiarom v lete na ľadovci Theodul 25 km tratí. Letný lyžiarsky terén, dostupný vďaka lanovke z Malého Matterhornu, je v prevádzke od mája do polovice novembra. Rovnako ako v zime, tak aj v lete môžu lyžiari lyžovať na zjazdovkách po oboch stranách hranice, čiže na obed môžete pokojne zaskočiť do Talianska. Zalyžovať si môžete na 13 v lete upravovaných modrých a červených zjazdovkách. Gravity Park, vybavený aj U-rampou, kickermi a railmi ponúka jednu z najkrajších alpských panorám - nádherný výhľad na impozantnú typickú siluetu Matterhornu. Vleky sú v lete otvorené od 07:00 hod. Denný lístok kúpite za 82 švajčiarskych frankov.

Typickú ikonickú siluetu Matterhornu si vychutnáte pri lyžovaní v Zermatt. - ©Riffelalp Resort

Typickú ikonickú siluetu Matterhornu si vychutnáte pri lyžovaní v Zermatt.

Copyright: Riffelalp Resort


SAAS FEE, Švajčiarsko

Ľadovec Allalin je lyžiarom dostupný pomocou podzemnej lanovky. Letná sezóna tu trvá od polovice júna do konca októbra. Vleky fungujú denne medzi 7:30 a 13:00. Majte ale na pamäti, že dostať sa z údolia hore na ľadovec vám zaberie hodinu, takže by ste si mali trochu privstať, ak chcete naplno využiť krátky letný lyžiarsky deň. Letný lyžiarsky terén ponúka 20 km tratí a jeho veľkosť je približne rovnaká ako veľkosť ľadovca v Zermatte. Pokiaľ ide o náročnosť terénu, najlepšie sa tu budú zrejme cítiť pokročilí lyžiari, ale obľúbený je aj medzi freestylermi a alpskými lyžiarskymi tímami. Snowpark ponúka U-rampu, kickery, reaily i boxy, na prekážkach sa vybláznia začiatočníci aj freestyle profíci. Úpravy celého parku prebiehajú každý deň, aby tak poskytoval tie najlepšie snehové podmienky a super zábavu všetkým návštevníkom. Denný skipas stojí 70 švajčiarskych frankov.

Metro Alpin - Saas-Fee - ©SAAS-FEE

Metro Alpin - Saas-Fee

Copyright: SAAS-FEE


KAPRUN, Rakúsko

Ľadovec Kitzsteinhorn, nachádzajúci sa nad slávnym alpským lyžiarskym strediskom Kaprun, tiež ponúka lyžiarske terény aj počas leta. Okrem zjazdoviek rôznych obtiažností je to aj snowpark (8 jumpov, 12 jibov). Najmä lyžiari sa tu budú cítiť ako doma. Po letnej lyžovačke si môžete oddýchnuť v Ice Arena, či už na snehovej pláži, v iglú či v ľadovom bare. Vleky na Kitzsteinhorne nie sú v prevádzke len v období 10.-26.6. a 21.7. - 15.9. Na dvojdňový letný skipas v Kaprune si pripravte 62,50 EUR.

Kitzsteinhorn - Kaprun - ©Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

Kitzsteinhorn - Kaprun

Copyright: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH


DACHSTEIN, Rakúsko

Ľadovec Dachstein vypínajúci sa nad Ramsau je otvorený pre lyžiarov 11 mesiacov v roku - počnúc koncom mája. Jeho mierne severné svahy poskytujú po celý rok dobré snehové podmienky. Lyžiari môžu využiť 18 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek, ale aj obľúbený snowpark, ktorý ponúka rôzne boxy, jumpy, raily, jiby a ďalšie prekážky. V letnom období sú vleky v prevádzke medzi 7:50 a 16:50. Denný skipas stojí 31 EUR.

Dachstein Sky Walk - ©Dachstein

Dachstein Sky Walk

Copyright: Dachstein

Reklama

S predstihom? Na poslednú chvíľu?

Rekordné zjazdovky

Newsletter

OnTheSnow v tvojom mobile
Viac informácií

Fotogaléria

Reklama

Správy zo zjazdovky

Tignes +

pred 4 hodinami - Tignes.

Prašan 25cm
Tignes +

pred 9 hodinami - Tignes.

Prašan 25cm
Val Gardena - Gröden +

pred 3 dňami - Val Gardena - Gröden.

Val Thorens +

pred 3 dňami - Val Thorens.

Firnový
Cervinia - Breuil +

pred 3 dňami - Cervinia - Breuil.

Reklama