Vianočný duch ohrieva aj srdce Val di Fiemme. Viac ako mesiac môžu návštevníci odhaľovať dušu mesta a jeho obyvateľov. Stotridsať  ručne vyrobených  betlehemov nakúka  z úzkych ulíc, dvorov, okien, maštalí i pivníc mesta Tesero, kde je ich možné obdivovať až do 11-tej hodiny večer.


Samotná obec, so svojimi domami chúliacimi sa dohromady, sa stáva akoby betlehemom v životnej veľkosti. Ľudia kráčajúci zasneženými dláždenými ulicami pôsobia akoby boli jeho súčasťou, samotnými figúrkami.
 Akcia "Tesero a jeho betlehemy“  sa bude konať od 4.decembra 2010 do 9.januára 2011. Pozýva návštevníkov objavovať  rôzne tváre Ježiša, tradíciu pobožností, historické umelecké diela, ako aj ich nápadité stvárnenie miestnymi  umelcami.


Cesta od betlehemu k betlehemu (nasledovaná individuálne alebo s miestnym sprievodcom ) vedie návštevníkov  k legendárnym kútom mesta, vrátane Casa Jellici, kde je zobrazených tridsať betlehemov v pôvabnom prostredí.
Vianočná atmosféra nabáda k objavovaniu miestnej kultúry a jej najoriginálnejším chutiam.
Projekt "Tradition and taste (Tradícia a chuť)", ktorý zahŕňa všetky hotely, reštaurácie a výrobcov  vo Val di Fiemme, sa zameriava na zachovanie miestnej kuchyne a zhodnocovanie starých chutí a remesiel. Táto akcia je špeciálne určená pre tých, ktorí hľadajú autentickú,nefalšovanú dovolenku v rodinne prevádzkovaných ubytovacích zariadeniach, bohatých na tradíciu a predstavujúcich to najlepšie z bio-architektúry.

ŠPECIÁLNA PONUKA: „Tradition and taste  (Tradícia a chuť)“,  predstavuje chutnú zastávku v Dolomitoch 
Ceny sa pohybujú od 415 € za sedem nocí v B&B, chatkách a hoteloch  vo Val di Fiemme alebo od 245 € za tri noci.
Ceny zahŕňajú:

  • večere v miestnej  reštaurácií "Osteria tipica Trentina" ,
  • večere v "Slow Food" reštaurácií s ochutnávkou menu a  „Trentino wine matching“,
  • chutný olovrant na Maso dello Speck s Fiemme ochutnávkou piva,
  • návšteva mliekarne Predazzo s ochutnávkou presláveného  "Puzzone di Moena" syru
  • alebo mliekarne Cavalese , kde možno objaviť jej vynikajúci caprino syr
  • exkurziu na snežniciach so sprievodcom (prenájom v cene)
  • 7-dňový pobyt obsahuje aj košík miestnych výrobkov.

Rezervujte si dovolenku na: Val di Fiemme Tourist Board, telefón +39 0462 341419 - 0462 241111, booking@visitfiemme.it, viac informácií: www.visitfiemme.it