Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

Súvisiace regióny: Česká republika, Krkonoše

Špindlerův Mlýn Lyžiarske stredisko

Zatvorené
Odhadovaný začiatok/koniec sezóny: 2/12 - 15/4
Nadmorská výška
:
702m - 1233m
Zjazdovky
:
30%| 55%| 15%
Lanovky a vleky
:
17
Skipasy
:
od CZK480.00 do CZK890.00
Ceny skipasov – kompletný prehľad

9°C

Počasie

Predpoveď

0cm

Čerstvý sneh

N/A

Výška snehu

Snehové správy
Špindlerův Mlýn Webkamery
Webkamery
+
Špindlerův Mlýn Mapa zjazdoviek
Mapa zjazdoviek
+
Špindlerův Mlýn - ©Špindlerův Mlýn FB
+

Skiareál Špindlerův Mlýn je najväčšie lyžiarske stredisko v Českej republike, vzdialené od Prahy cca 2 hodiny jazdy autom. Tento členitý krkonošský rezort je každý rok dejiskom mnohých významných športových podujatí. Dovedna 24 kilometrov upravovaných zjazdových tratí v Špindlerovom Mlýně, prístupných na jeden skipas. sa nachádza v areáloch Svatý Petr a Hromovka a ďalej v areáloch Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Viac ako polovina zjazdoviek je vybavená výkonným systémom technického zasnežovania, pre freestylerov sú tu 2 snowparky a U-rampa. Skiareál ponuka online nákup skipasov prostredníctvom portálu gopass.cz. A čo je pre lyžiarov pripravené v jednotlivých lokalitách?

Svatý Petr

Najvyhľadávanejšia súčasť celého komplexu, kde si svoje trate vyberie naozaj každý. Na lyžiarov tu čakajú dlhé a predovšetkým široké modré zjazdovky, ako aj pretekárska čierna FIS World Cup pista pre veľmi dobrých jazdcov. Prepravu lyžiarov zabezpečujú tri lanové dráhy a päť vlekov. Pre vyznávačov freestylu je v časti Svatý Petr každoročne budovaný snowpark, ktorého súčasťou je aj U-rampa. Náš tip: Dožičte si oddych a občerstvenie v panoramatickej reštaurácii s obrovskou vonkajšou terasou Na Pláni.

Hromovka

Lokalita Hromovka sa môže pochváliť jednou z najdlhších osvetlených zjazdoviek v Česku. Ide o členitú stredne ťažkú (červenú) trať, ktorá je vhodná skôr pre zdatnejších lyžiarov.

Medvědín

Lyžiarsky areál Medvědín v severozápadnej časti Špindlerovho Mlýna sa rozkladá na svahoch rovnomennej hory, ktorá je súčasne najvyšším lyžiarskym bodom v Špindlerovom Mlýně. Pod vrcholom Medvědína pri výstupnej stanici lanovky sa nachádza fotopoint, kde sa lyžiari môžu vyfotiť s nádhernou panorámou Krkonôš za chrbtom.

Kvalitná čierna a červená medvědínska zjazdovka je určená predovšetkým pre náročnejších lyžiarov. Medvědín je lanovkou spojený s areálom Horní Mísečky. 

Horní Mísečky

Pre začiatočníkov a rodinné dovolenky s deťmi je z celého Špindlu najvhodnejší lyžiarsky areál Horní Mísečky, ktorý ponúka 3 lyžiarske vleky a vždy kvalitne upravené najmiernejšie zjazdovky pre začínajúcich lyžiarov a snowboardistov, ako aj snowpark s vlastným vlekom. Bežecké trate na Horných Mísečkách sú východiskovým miestom na hrebeňové túry.

Labská

Areál Labská bol vybudovaný na trase pôvodneho lyžiarskeho vleku Labská. Trasa lanovky je oproti tej pôvodnej dlhšia o 300 metrov a vedie až k bežeckej trati na Horné Mísečky. V tejto časti sa nachádza 1770 metrov dlhá stredne obtiažná červená zjazdovka s prevýšením 310 m.

Davidovy boudy

Davidovy boudy v posledných rokoch znovu užívajú. Ide o historicky a architektonicky významné stavby, ktoré v 90. rokoch chátrali, po odkúpení novým vlastníkom však došlo k ich rozsiahlej rekonštrukcii a teraz sú určené na bývanie, sú v nich vybudované samostatné horské byty. V tejto lokalite sa nachádza rovnomenný lyžiarsky vlek spolu so stredne ťažkou pistou Davidovky, dlhou 1500 metrov. Na tejto zjazdovke sa lyžuje iba na prírodnom snehu.

Komplexné služby európskeho formátu


Špindlerův Mlýn ako významné centrum zimných športov má pre návštevníkov vybudovanú rozsiahlu a veľmi modernú infraštruktúru, či už je to sieť požičovní športového vybavenia a ski servisov pod jednotnou značkou Špindl Motion, sieť lyžiarskych škôl Skol Max s certifikovanými lyžiarskymi inštruktormi, či sieť lyžiarskych školičiek, ktoré nájdete pri všetkých hlavných lyžiarskych velkoch v každej časti skiareálu. Ponuku prémiových služieb rozširuje aj sieť Špindl Motion Shops, luxusných obchodov so športovým vybavením a doplnkami.

Samozrejmosťou je aj pestrá ponuka gastronomických služieb: Panoramatická samoobslužná reštaurácia Na Pláni s veľkou vonkajšiou terasou či reštaurácia Medvědín so širokým výberom pokrmov českej aj svetovej kuchyne. Ďalším tipom je reštaurácia Svatý Petr pri dojazde zjazdoviek, odkiaľ môžete počas dňa sledovať dianie na svahu z vyhrievanej panoramatickej terasy a po večeroch prežívať nezabudnuteľné apres-ski párty. Pre návtevníkov, ktorí si potrpia na štýl a na luxus, je tu nóbl quattro® BAR s každodennou Happy hour a drinkami za akciové ceny. Do ponuky apres-ski barov patrí aj Après-ski bar Svatý Petr pri 6-sedačke, alebo Après-ski bar Hromovka, ktorý je otvorený aj počas večerného lyžovania, a okrem drinkov a teplých nápojov ponúka aj malé občerstvenie pre hladných lyžiarov.

Ubytovanie v Špindlerovom Mlýne je veľmi žiadané, okrem ponuky apartmánov (od 1200 Kč/deň) je možné využiť kapacity množstva hotelov, penziónov, horských chát či privátov.

V Špindlerovom Mlýne je pre návštevníkov pripravených aj veľa nelyžiarskych aktivít: Súčasťou skiareálu je bobová dráha a svah na sánkovanie, ako aj snowtubingová dráha, ľadová stena či klzisko. Mesto ponúka vyžitie v novom aquaparku, v ktorom si prídu na svoje deti aj dospelí. Ďalej sú tu tenisové a squashové kurty, bowling, športová strelnica či golfový simulátor.

 

Špindlerův Mlýn - ©Špindlerův Mlýn FB
+

Gastronómia vo výškach

Kompletnou rekonštrukciou prešla počas roka 2013 panoramatická reštaurácia Na Pláni. Nachádza sa neďaleko hornej stanice lanovky zo Sv. Petra v nadmorskej výške 1198 metrov.

 

Sledovanie skipasu

Na základe unikátneho čísla zo skipasu je možné si na internete po skončení lyžovačky pozrieť štatistiku svojich jázd.

 

Večerné lyžovanie

Večerné lyžovanie v Špindli je na 1500 m dlhej stredne ťažkej (červenej) zjazdovke na Hromovke. Prepravu zabezpečuje rýchla 4-sedačka.

 

Aquapark

Aquapark Špindl ponúka rekreačný bazén s netermálnou vodou (28°C) a detský bazén, 3 tobogány, dve vírivky (33°C), divokú rieku, saunový svet či soľnú jaskyňu. Aquapark nájdete pri dojazde zjazdoviek na Medvědíne.

Nadmorská výška

 • 1233m
  Vrchol
 • 531m
  Prevýš.
 • 702m
  Údolie

Lanovky a vleky

 • 0
 • 0
 • 1
 • 2
 • 0
 • 1
 • 1
 • 12
 • 17
  Spolu

Dôležité dátumy

 • Začiatok lyžiarskej sezóny (predpoklad): 02/12/2017
 • Koniec lyžiarskej sezóny (predpoklad): 15/04/2018
 • Otvorené rokov: 0

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  30%

 • Červené zjazdovky

  55%

 • Čierne zjazdovky

  15%

 • Zjazdovky

  20

 • km zjazdoviek

  24 km

 • Snowpark

  3

 • Osvetlené (km)

  2 km

 • Najdlh. zjazdovka

  3 km

 • km zasnežovania

  13 km

Špindlerův Mlýn: Upozornenie na prašan

0 CM
za 24 hodín
Nezmeškaj už žiadne upozornenie na prašan! Prihlás sa teraz!

Kontaktné údaje

Prevádzkovateľ

Reklama

Live kamera

Live kamera

Live kamera

Live kamera

Reklama

Reklama