Tieto webové stránky používajú cookies. Kliknutím na tlačidlo OK povoľujete ich použitie. Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov
Ok

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Pontedilegno-Tonale


Lyžiarska oblasť Pontedilegno-Tonale zahŕňa strediská Passo Tonale, ľadovec Presena, Ponte di Legno a Temù, ktoré sú považované za jedny z najkrajších v Lombardsku.

Ešte pred pár rokmi bola táto oblasť známa ako Adamello Ski, názov bol odvodený z pohoria Adamello. Táto lyžiarska oblasť má až 30 lyžiarskych vlekov, 100 km zjazdových tratí a 50 km bežeckých tratí. Vďaka prepojení stredísk je možné prejsť z Temù (1000m) až na ľadovec Presena (3000m) bez odopnutia lyží.

Vďaka prepojeniu s ľadovcom Presena, ktorý dosahuje až 3000 m n.m. sú tu vždy skvelé snehové podmienky, dokonca aj pre letné lyžovanie (zvyčajne až do začiatku júna).

Okrem tradičných zimných športov Pontedilegno-Tonale ponúka aj mnoho ďalších aktivít pre rodiny aj pre individuálnych návštevníkov. Sú to napríklad horolezectvo, tenis, futbal, jazdenie na koňoch, ľadové korčuľovanie, plávanie, rybačka. K dispozícií je aj športová hala, v ktorej sa konajú basketbalové a volejbalové turnaje, ako aj koncerty.

Upozornenie na prašan

Zobraz všetky upozornenia na prašan

0
Strediská s viac ako 20cm nového snehu za 24 hodín Pozri si, kde snežilo!
Nezmeškaj už žiadne upozornenie na prašan! Prihlás sa teraz!

Reklama

Reklama

Reklama